Вікторія Ременюк, ЧНТУ

Рейтинг:   / 31
ПлохоОтлично 

Який він – «героїзм»?

Котяться кришталеві сльози по гарячим щокам, серце стискається в грудях від болю, перехоплює подих, потемніло в очах… Пульс ледь тихо шепоче… А слова вже підкошують ноги! Так, це мати читає листа, розглядає такий знайомий із закарлючками почерк: «Прощавайте, рідня! І скоро мене не чекайте! Може вже й не вернусь… Мамо, пробач!»... Кожен день як тортури в очікуванні звістки від сина. Син – герой, він пішов у обійми війни, боронити свою Батьківщину і віддати тіло і душу за свій рідний народ! Але ж… героїчна і доля матері, що переживала кожною клітиною тіла життя своєї кровиночки – сина, що чекала, молилась і вірила в нього, не здавалась, боролась!..

І зрозумілим є те, що герої бувають різними, за різні вчинки та заслуги вони такими вважаються! На сьогодні поняття героїзму є досить актуальним для нашого суспільства. Адже щодня, переглядаючи безліч новин, спілкуючись між собою ми переплітаємо певні події з людьми, яких беззаперечно називаємо героями. Дійсно, життя вимагає від нас певних вчинків. А особливо жорстока сучасність…

Герой! Звучить велично й гордо! Незламна міць, сила, мужність, витривалість, хоробрість, благородність – поняття з якими асоціюється у нас це слово. Ми звикли підкорятись постулатам та канонам, що просякнуті історією, звикли приймати те, що пропонують нам загальноприйняті рамки та норми. Не оминула така унормованість і «героїзм». Але, запитавши у будь-якого пересічного українця, навіть найменшого, про те, кого вони вважають «героєм», ми отримаємо різні відповіді. Адже «скільки людей, стільки й думок»! Та спільним все ж буде те, що герой – це людина, котра здійснила подвиг на користь суспільства, пожертвувала собою заради когось, зробила над можливе, або навіть те, чого оточення не завжди очікує від людини. Особисто для мене, героїзм не є виявленням в поведінці особи чогось незвичайного. Мірилом героїзму я вважаю те, як багато довелось зробити людині для здійснення того, чи іншого вчинку, чи приніс цей вчинок суспільну користь. Адже герой не той, що прославляє себе за допомогою благих справ, а той, що ладен йти на самопожертву абсолютно безкорисливо!

Завдяки подіям, котрі відбуваються в нашій країні, котрі ми всі разом переживаємо, однозначно можна сказати, що поняття «героїзм» ідентично пасує українцям! Ми всі і кожен по своєму герої, адже не залишаємось байдужими до долі своє неньки-України і робимо все можливе,що в наших силах, для подолання перешкод на шляху до щасливого, безхмарного майбутнього! Та звичайно ж, виявленням щирого героїзму сучасності є вчинки наших хлопців, котрі відчайдушно кинулись у обійми жорстоких реалій АТО на Сході України! І будуть проходити роки, а ми будемо пам’ятати своїх «героїв», що мужньо захищали нас від загарбницьких зазіхань, що поклали своє життя заради нашого спокою, що страждали від мук в обіймах війни ХХІ століття!

 

Дополнительная информация