Атрощенко Поліна, ЗОШ №35 м.Чернігова (код смс: zz58487+38)

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

        Не той учитель, хто одержав виховання й освіту вчителя,

а той, у кого є внутрішня впевненість у тому,

хто він є, ким повинен бути й не може бути іншим.
Лев Толстой


Коли говорять слово учитель то у мене відразу з'являються думки про щось тепле,мудре,рідне,мабуть тому що мене навчали і навчають хороші учителі.

Учитель - це людина, яка не тільки передає тобі свої знання і навички,але й передає частинку своєї душі. Професія учителя одночасно дуже складна  і дуже цікава. Педагог несе велику відповідальність за майбутнє учнів і держави в цілому,адже передає учням свої знання і навички,а учні в свою чергу це і є майбутнє держави, саме вони будуть будувати її майбутнє.

Але мене дуже бентежить той факт , що професія  учителя з часом перестає бути престижною, тому що робота учителя не цінується, вона мало оплачувана, і все більша кількість абітурієнтів не хочуть зв'язувати своє життя з неперспективною роботою, і це дуже погано. Адже, у всі часи робота учителя цінувалася і була престижною. Багато дітей, коли у них питали : «Ким ти хочеш стати коли виростеш?», відповідали - «Вчителем».

Яким же повинен бути він – майбутній учитель? Які якості будуть притаманні йому? Напевно, майбутній учитель повинен йти у ногу з часом, бути розвиненим у всіх напрямках, бути розумним, мудрим, щирим, комунікабельним, приємним у спілкуванні.

Мені здається, що учитель - це людина, яка не просто отримала педагогічну освіту, вчителювання - це її життєве призначення, її доля. Учитель - це мислитель, творець, дослідник, лідер, філософ. Учитель - це добра, вольова, контактна, справедлива, чуттєва людина, яка вміє почути і зрозуміти. В свою роботу справжній вчитель повинен вкладати всю душу, все серце, всі свої сили. Тому справжній учитель не повинен працювати по шаблону, по плану, а від себе, від свого серця - так, як він сам розуміє цей матеріал, але правильно,  і так, щоб дітям було і цікаво, і  щоб вони зрозуміли цей матеріал, змогли використовувати в майбутньому  житті.  Важко переоцінити заслуги талановитого вчителя, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвих пріоритетів, закладає основи його майбутнього, а значить, майбутнього цивілізації.

Дополнительная информация