Матейчук Анастасія, ЗОШ №35 м.Чернігова (код смс: zz58487+13)

Рейтинг:   / 13
ПлохоОтлично 

Учитель – людина, яка може робити складні речі з легких

Р. Емерсон


У світі існує безліч професій, половина яких подобається чи не кожному мешканцю цього світу. Постать учителя набуває надзвичайно великого значення. Від особистих якостей учителя та рівня його підготовки залежить рівень духовної культури суспільства, рівень життя країни в цілому, адже недарма українська народна мудрість говорить: «Вчителя й дерево пізнають з плодів».

Учитель майбутнього в моїх очах – це передусім Учитель з великої літери, тому впродовж всього твору це слово я писатиму з великої літери. Мені здається, що Учитель - це людина, яка не просто отримала педагогічну освіту, це не просто виконавець наказів та постанов, це передусім висококваліфікована людина. Учитель - це мислитель, творець, дослідник, лідер, який створює собі подібних мудрих лідерів, які, в свою чергу, можуть створити інших лідерів. Учитель - це вольова, контактна, справедлива, чуттєва людина, яка вміє почути і зрозуміти. Учитель повинен викладати свою справу так само артистично, як грають виставу в театрі, щоб його було цікаво слухати, щоб все сказане ним було доступним і ясним, легко запам'ятовувалось. Тому справжній Учитель не повинен працювати по шаблону, по плану, а від себе, від свого серця - так, як він сам розуміє цю тему, але правильно,  і так, щоб дітям було і цікаво, і  щоб вони зрозуміли цю тему, змогли використовувати в майбутньому  житті.

Для роботи  Учителем необхідна спеціальна педагогічна освіта. Більшість Учителів мають вищу освіту і спеціалізацію по певних предметах. А Учитель молодших класів повинен володіти всіма основними предметами. У Вчителів є можливість вдосконалюватися на семінарах і курсах підвищення кваліфікації. Він повинен змусити учнів слухати себе, цьому сприяють хороші навики вираження і дружелюбність. Вчитель має мати знання у сфері психології, які допомагали б йому краще розуміти дітей і спокійно вирішувати виникаючі проблеми. Добре, якщо Учитель може вислухати дітей. На самому початку, коли починають працювати Учителем, слід встановити так звані «правила гри», таким чином, конкретність і послідовність у своїх вимогах є однією з умов запобігання взаємним непорозумінням. Вчитель обов'язково має бути доброзичливим і дружелюбним. Врівноваженість і толерантність допомагають Учителю порозумітися з неслухняними учнями.Вчителям постійно доводиться спілкуватися не лише зі школярами, але і з їхніми батьками, бабусями і дідусями. Це люди, що належать до різних соціальних сфер, і з кожним з них треба порозумітися, підібрати до них ключик, завоювати довіру, щоб і для них слова педагога були важливі і вони виконували його рекомендації.

В наш час вчителям особливо важко. Змінюються не лише програми навчання, тобто змістовне наповнення предмету, але і сам стиль, спосіб викладання. Постійно з'являються нові методики, і за всім цим потрібно стежити.. Не всі викладачі люблять відвідувати курси підвищення кваліфікації, семінари тощо, хоча таке навчання дуже багато що їм дає, адже йдеться не лише про здобуття інформації, але і про обмін досвідом між колегами. Такі зустрічі і безпосереднє спілкування необхідні, щоб фахівці не «застоювалися», не звикали користуватися прийомами лише свого педагогічного колективу, шукали нові шляхи і вирішення педагогічних завдань.

На мою думку, найбільшу повагу заслуговує Учитель початкового навчання. Чому? Тому що саме Учитель початкових класів допомагає шестирічним діткам розпочинати шлях до справжнього подальшого життя. Саме він допомагає дітям пізнати навколишній світ. Важко переоцінити заслуги талановитого вчителя, який відкриває перед дитиною двері у світ знань, впливає на формування його життєвих пріоритетів, закладає основи його майбутнього, а значить, майбутнього цивілізації.


Дополнительная информация