Межевих Катерина, Щорська районна гімназія (код смс: zz58487+15)

Рейтинг:   / 3
ПлохоОтлично 

Учитель майбутнього моїми очима

«Вчителю! Вклоняємось доземно
Перед великим іменем твоїм.
Вже проростають ті маленькі зерна
Під поглядом, як серце, золотим.
Учителю! Ти - наче нездоланність,
Крізь все просієш іскру доброти,
Щоб засвітить у серденьку дитячім
Вогонь священний розуму й краси.»

Школа... Тут витоки характерів, ідеалів, переконань. Лікарі і будівельники, льотчики й інженери - все починається тут. Учитель! Якими зумієш виростити і виховати їх? Чому навчиш? Який слід залишиш в юних серцях?

Професія вчителя в усі часи залишалася найбільш почесною, але в той же час найбільш важкою. Уміння навчити та вказати вірний шлях в майбутнє молодим, що тільки вступають в самостійне життя, людям - талант.

Минають роки… Час змінює наше життя, наш світогляд... Змінюється покоління – як і вимоги до вчителів. Яким же повинен бути вчитель майбутнього?

Він, як і нині, має бути розумним та чемним, строгим, але чуйним, добрим, ввічливим, відкритим для кожного, та, перш за все, бути надійним другом для своїх учнів, до якого можна завжди звернутися за порадою. Сама назва «Учитель майбутнього», говорить сама за себе. Мені здається, що він повинен бути незвичайним, володіти такими професійними якостями, як універсальна освіченість, ерудиція, креативність, інформованість, прогресивність, здатність вести цікаві уроки та володіти новими технологіями навчання дітей.  Звичайно, не оминути увагою і зовнішній вигляд учителя. На мою думку, естетична сторона сприйняття також важлива. Тільки в порівнянні я розумію, що кожен може працювати шкільним вчителем, але далеко не кожен ним є. Адже така робота є покликанням.

Школа – це дзеркало суспільства. Та саме від вчителя залежить, що воно буде показувати. Відображенням дзеркала – є ми. Головна складність учительської праці в тому, щоб знайти шлях до кожного учня, дати йому можливість розкрити його здібності. Учитель повинен допомогти учневі стати особистістю, бо Ми – майбутнє країни. В наших руках зробити Україну великою державою. Нашою вдячністю за тяжку працю вчителів буде мирне небо, домашнє вогнище і спокійна старість.

Тож, я гадаю, що саме цими якостями повинен і, безсумнівно, буде мати вчитель майбутнього. Прекрасний він своєю природністю, свободою внутрішньої, простотою, відкритістю. Тому й говоримо ми, що в руках учителя - наше майбутнє, наше двадцять перше століття.

Дополнительная информация