Олексієнко Андрій, Хорошеозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Героїв Крут Борзнянського району (код смс: zz58487+70)

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Коли мова йде про дітей, педагогу треба особливим чином ставитися до справи. У роботі важливо, кожна дрібниця. І розмір каблуків, і загальнолюдські якості та професіоналізм.

Зовнішній вигляд майбутнього вчителя - сучасний, модний, діловий стиль в одязі. Не можна перетворитися в "моль", але і без вишукувань. При цьому одяг має бути зручним.

Захоплення та інтереси вчителя - різнобічні. Він повинен бути цікавим дітям не тільки на уроках, але й у вільної діяльності, захопити їх, зацікавити чимось в поході, театрі.

Авторитет учителя залежить і від його відношення до справи, до праці. При цьому необхідні життєрадісний, веселий характер, вміння недовго сердитися, уникати нудьги, сірості, одноманітності буденних днів. Діти оптимістичні за вдачею і цінують ці якості в своєму наставнику.

Незаперечний той факт, що вчитель повинен володіти високим професіоналізмом. Тих знань, які були отримані вчителем у навчальному закладі, мало, потрібно самому багато читати, спостерігати, зіставляти, аналізувати. Інтелект - неодмінна умова авторитету вчителя. Тільки тоді, коли співрозмовник зрозуміє, що має справу з педагогом-майстром, він довіриться йому і проявить максимум поваги.

Сучасний учитель просто зобов'язаний перейти на інноваційні технології - розвиваючі, особистісно-орієнтовані, проблемні, комп'ютерні та ін Вчитель майбутнього повинен орієнтуватися на особистість учня, створити умови для його саморозвитку, диференційовано підійти до кожного. Позиція майбутнього вчителя: "Я разом з вами!", "Я поруч!"

Звичайно, в майбутньому неможливо уявити життя без ІКТ, досягнень НТП. Що це буде? Важко собі уявити. Недавно ми й не думали, що у кожного вчителя буде в класі комп'ютер, інтерактивна дошка, мультимедійне обладнання. А зараз є. але ясно, що вчитель повинен бути в курсі новинок НТП у галузі освіти.

І, нарешті, найголовніше у вчителя - це любов до дітей, доброта, толерантність. Без цих якостей працювати з дітьми неможливо ні в минулому, ні в майбутньому.

Дополнительная информация