Пономаренко Вікторія, ЗОШ №35 м.Чернігова (код смс: zz58487+60)

Рейтинг:   / 1
ПлохоОтлично 

Кожна людина до певної міри наділена здатністю осмислювати життя,накопичувати знання та життєвий досвід і передавати їх іншим ,тобто бути учнем і вчителем. Тому можна говорити,що  вчитель- це одна із найдавніших занять у історії людства.Повага до вчителів ,людей ,які володіють певними знаннями про життя, в тій чи іншій мірі проповідується в усіх відомих віросповіданнях.

«Педагог – це та людина,яка повинна  передати новому поколінні накопичення століть і не передати забобонів, вад і хвороб «- Анатолій Лунагорський ,письменник.

Можна впевнено сказати,що усі люди, по суті є вчителями. Саме ти є носієм певних знань, якими ти наділиш когось іншого.

Проте саме професія вчителя є однією з найшановніших ,найпочесніших та найвідповідальніших професій. Вчитель  є творцем майбутнього країни,тому що саме від вчителя залежить розвиток і світогляд  молодого покоління, яке і є основним чинником змін в країні. Ця професія вимагає певного хисту і таланту. Я вважаю ,що вчитель – це справедлива, уважна  особа яка є скарбом і приміром для наслідування . За весь час мого навчання,я зрозуміла одне – поважай того ,хто навчає,і ти будеш шанованим усіма. З самого малечку ,вчитель привчає тебе саме до поваги ,і при цьому намагається виховати в тобі справжню людину. Можна сказати ,що вчитель – це твоя друга мати.«Дай мне стать матерью больше, чем сами матери, чтобы любить и защищать, как они, то, что не плоть от плоти моей.»- із молитви вчительки.

У всі часи, в людині, яка має чи матиме , професію вчитель, повинні бути присутні певні риси ,такі як : любов до своєї роботи, певний хист до викладання, адже не всім людям присутні викладацькі риси  характеру,відповідальність,витримка, терпіння, послідовності, наполегливості, самовладання. Вчитель зобов'язанийконтролювати свою поведінку, керувати нею.

Взагалі для мене головною рисою ,притаманній цій професії,є вміння передати дітям свої знання. Головним є – вміння,правильність і талант до викладання. Адже є вчителі які зовсім не вміють викладати,але є і вчителі які просто заворожують вмінням передати всі емоції,почуття. В якійсь мірі – це можна назвати талантом. Хочеш буду вчителем – май до цього хист.«Завдання вчителя – відкривати нову перспективу роздумів учня» - Конфуцій Вчителі мають бути толерантними, і відноситись до дітей іншої національності ,так як і до інших дітей. Не має бути ні яких розподілів на «улюбленчиків» і «не улюбленчиків». В класі завжди мають панувати спокій і емоційна атмосфера,яка була б ініціатором певних дискусій,які б мали тільки лояльний характер . Тобто вчитель має бути  оратором  не своєї думки ,а прислухатися і обговорювати саме думки учнів. Вчитель має завжди акцентувати свою увагу і увагу учнів  на уроці,не відволікатись на інші по сторонні справи.

«Основним завданням вихователя, як і вчителя, є прилучення будь-якої дитини до загального розвитку людства. Але виховати в ньому людину він повинен перш, ніж дитина зіткнеться з цивільними відносинами.»(Адольф Дистервег)

Я вважаю,що вчителю ,якщо він не являється твоїм близьким родичем чи другом,не слід втручатись в особисте життя учня. Хоч вчитель і є твоєю другою матір’ю, йому не завжди слід знати що коїться в твоєму житті. Людина,яка є для тебе приміром і має великий вплив на тебе,має цікавитись твоєю думкою і твоїм ставленням до тієї чи іншої ситуацій, але ніяким чином не має права втручатись в твоє особисте життя. Вчитель – це надійна людина, на яку ти можеш покластись ,можеш поспілкуватись з нею про все що хочеш,проте  не в шкільній атмосфері. За межами школи вчитель може залишатись вчителем,тобто вчитель – це професія на все життя. Якщо ти вчитель,то все життя ти саме вчиш інших,втілюєш в них нове життя,нові мрії. Перед тим як когось навчати – навчись сам.  По-іншому ,ніяк.

Отже,професіявчитель буде цінноюзавжди. Вчителі майбутнього , на мою думку ,будуть більш освідченні ,тому що вчителі минулого покоління передадуть їм  весь свій досвід і вміння викладати . Можна сказати ,що вчителі майбутнього – це досвід минулого . Нинішніх вчителів вчать дуже розумні і освітчені люди,які мають великий досвід. Вчителювання – це замкнене коло ,яке має постійний кругообіг.

Дополнительная информация