Пустовойт Діана, Гончарівська гімназія Чернігівського району (код смс: zz58487+18)

Рейтинг:   / 8
ПлохоОтлично 

Учитель – таке звичайне слово, але яку вічну таїну воно ввібрало в себе! Як тільки на Землі зародилося життя, ця професія, здається, вже існувала…

Від давніх часів до сьогодення в житті кожної людини вчитель займає дуже вагоме місце. Саме він дає нам знання, виступає в ролі друга, порадника, наставника.  Напевно, кожен із нас хоча б раз у житті подякував учителеві за свої досягнення.  

Змінюється час, а разом з ним й орієнтири майбутнього. Уже не викликають подиву уроки з використання мультимедійних технологій. Досить зручними є електронні книги, перевірка вчителем творчих проектів, презентацій в режимі «он-лайн». Отже, я вважаю, що педагог, який іде  «у ногу з часом», володіє сучасними технічними засобами – цікавий для учнів. Але не варто забувати й про звичайне живе спілкування вчителя з учнем. Саме у процесі такого контакту  відкриваються нові грані порушення проблем.

Я впевнена, що в майбутньому ще відбудеться багато змін в освітньому процесі. Але виникає відкрите питання: «Який учитель буде потрібен учневі?» Відповідь проста. По-перше, як на мене, учитель повинен бути обізнаним у сучасних тенденціях, самовдосконалюватися за допомогою різноманітних додаткових джерел інформації та цікавитися модними втіленнями, а не лише конкретним навчальним предметом, що безпосередньо впливає на його учнів. Недарма, ще Вінстон Черчиль казав: « Шкільні вчителі володіють владою, про яку прем’єр-міністри можуть тільки мріяти». Це дасть змогу зрозуміти поведінку школярів у тій, чи іншій ситуації. По-друге, вчитель повинен бути авторитетним для своїх учнів, таким, якому можна було б довіритися. А по-третє, розуміти учнів та піклуватися про їх всебічний розвиток. Та, мабуть, найголовніше – вірити в своїх учнів, поважати думку кожного з них.  Одним словом, як писав В. Сухомлинський: « Віддавати серце дітям…Нести любов до дитини через все життя».

Змінюється час, прогресують інновації, але незмінними на мій погляд залишаються «вічні» якості вчителя – педагогічний талант, толерантність, людяність, мобільність.

Дополнительная информация