Демченко Юлія, Гончарівська гімназія Чернігівського району (код смс: zz58487+6)

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Хто ж такий учитель майбутнього? Мудрий наставник, що прагне сформувати особистість,характер. Мені здається, що не можна цю професію розглядати в часових межах: минулого,сучасного, майбутнього. В усі часи, якщо людина відчуває безмежну любов до дітей,якщо володіє такими рисами як: терплячість, доброта, співчуття, розум, компетентність, то це – Учитель. Тому й ставлення до нього, на мою думку, має бути таким,як і до батьків. Доки є професія вчителя, світ перебуває у постійному розвитку. А ми не завжди віддаємо належне людям цієї професії. У наш час з високим рівнем технологій важку роботу замінили роботи. Та чи зможе робот замінити одну з вічних професій? Я думаю – ні, і не тільки тому, що робот може виходити з ладу, а через відсутність душі. Адже підтримати, навчити аналізувати, з усією щирістю і добротою, «сіяти добре, вічне» може тільки вчитель,  і це – найголовніше. Учитель є основною запорукою розвитку не тільки особистості, а й держави вцілому. Педагоги спрямовують свої знання на нас, даючи нові розуміння, нові ідеї, ініціативи, сприйняття, у кожному розвивають здібності й таланти. Можливо, у майбутньому учні зможуть спробувати себе в ролі тих чи інших викладачів, для когось це змінить погляд на вибір професії,  а для когось стане вирішальним у цьому не простому виборі.

Особливо для мене учитель майбутнього асоціюється з Іриною Миколаївно, яка викладає у нас українську мову та літературу. Мені подобається, коли вона пояснює новий матеріал. Наш клас ніби завмирає, її захоплююча розповідь ніби переносить нас у минуле, але водночас – це сучасний виклад матеріалу, це порівняння поглядів минулого і сьогодення. Це не просто розповідь. Учителька рухає руками, жестикулює, в її очах ї на її обличчі видно те як вона занурюється в сюжет романів, оповідань, п’єс, від цього її розповідь стає ще цікавішою. Я впевнена, що в майбутньому Ірина Миколаївна як і сьогодні, буде йти в ногу з часом, і вже школярам майбутнього покоління, буде відкривати мелодійність і красу, велич, і могутність українського слова, як нам сьогодні, буде нести все добре, світле ї мудре.

Отже, учитель майбутнього – це людина творча, багатогранна, що поєднує в собі дитячу безпосередність  і досвід поколінь, безмежну любов,доброту та суворість і вимогливість. Спрогнозувати, якою буде професія вчителя в майбутньому дуже важко. Можна лише окреслити якісь окремі риси, спираючись на сучасний погляд, сучасні тенденції. Я впевнена, що в майбутньому професія буде актуальною. А вчитель, як завжди, зможе не тільки навчити, а й підтримати, застерегти,захистити.

Дополнительная информация