Воропай Жанна, ЗОШ №35 м.Чернігова (код смс: zz58487+39)

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

  Як часто у сучасному житті ми чуємо розмови про грандіозне, надсучасне та велике майбутнє. Так, дійсно, з кожним днем усе поступово змінюється. Змінюється час, змінюється суспільство, змінюються люди... Все частіше ми помічаємо, що на зміну застарілому приходить щось нове. Але в житті кожного з нас, є та людина, яка і готує нас для життя в цьому великому майбутньому, це-вчитель. Можна сказати, що у сучасному житті вчитель відіграє важливу роль у формуванні дитини як особистості. Але потрібно задуматися над тим питанням, який повинен бути вчитель саме у тому житті, яке прийде на зміну сучасному.

Безперечно, вчитель майбутнього повинен бути наділений як особистісними якостями, так і бути професіоналом у викладанні свого предмета.

Перш за все, вчитель сам повинен бути готовим до змін. До того, що все змінюється і не стоїть на одному місці. Вчитель має свідомо готувати учнів до того, що їх чекає у майбутньому житті. Закладати у них ті якості, які їм би допомогли у майбутньому.

Головна мета вчителя — навчити. Навчити не тільки знанням, а й тому, що саме від цього учня залежить його майбутнє. Навчити тому, що у будь-який час потрібно вміти існувати у суспільстві, бути високоморальною та освіченою людиною, завжди поважати інших.

Сам вчитель повинен вміти не тільки говорити, а й слухати своїх вихованців. Повинен бути справедливим та об'єктивно ставитися до кожного учня. Це саме ті якості, які учні поважають у вчителеві. Дуже важливим є правильно оцінити роботу та старання учня.

Багато можна говорити про якості педагога. Зрозуміло, що вчитель має любити свою професію, з задоволенням ходити на роботу та проводити там час.

Але, окрім людяних якостей, педагог повинен мати дуже якісну та професійну підготовку. Якщо вчитель не знає досконало предмет який викладає, то він ніколи не навчить знанням з цього предмету інших.

Педагог виконує саме ті функції формування особистості, які необхідні кожному з нас. Він закладає в нас моральні цінності, відкриває двері у цікавий та захопливий світ знань. Виховує нас, наставляє нас на правильний шлях. Навіть Арістотель говорив: “ Вихователі ще більш достойні поваги, аніж батьки, бо останні дають нам лише життя, а перші- достойне життя”.

І в минулому, і зараз, і в майбутньому вчитель повинен бути взірцем. Взірцем поведінки, навченості та достойної людини. Людини, яка показує, що професія вчителя — вічна професія. Яка була необхідною як в минулому, так буде необхідною і в майбутньому.

На мою думку, вчитель майбутнього не дуже буде відрізнятися від вчителя у сучасному житті. Тому що, вчитель завжди має навчати. Навчати всього того, що знає сам. Виховати національно свідому та освічену молодь.

Молодь, яка у подальшому житті сформує успішне процвітання своєї держави. Вчитель це не просто професія, це покликання.

Дополнительная информация