Учитель майбутнього моїми очима (Блудча Аліна, СЗСШ №1 м. Чернігова)

  Лише той Учитель, хто живе так, як навчає.
                                                                                               Григорій Сковорода

Безумовно, майже для кожного учня  школа – це другий дім,а  вчителька – друга мати.  Як кажуть у народі : «Учитель - майстер життя», і я з цим цілком погоджуюсь. Кожна людина до певної міри наділена здатністю осмислювати життя, накопичувати знання, життєвий досвід і передавати їх іншим, але далеко не кожен учитель здатен донести цю істину до учня так, аби той зміг правильно зрозуміти її  і стати Людиною, а згодом передавати її іншим. Саме тому вчитель відіграє дуже велику роль у житті учня.

Основне завдання вчителя усіх часів – навчити дітей жити правильно і, незважаючи ні на що, залишатися людьми. Саме тому я вважаю, що вчитель майбутнього повинен якісно виконувати це завдання, бо, на жаль, у сучасному світі рідко можна знайти дійсно щиру людину. Як сказав П.Блонський: «Завдання школи — навчити жити. Ми повинні виховати Людину, здатну створити своє особисте життя».

Крім того, учитель майбутнього  повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, адже кожна людина, яка відстала від свого часу, не сприймається учнями повністю.  У сучасному світі скрізь панують нові технології, і прості книжки перестають бути цікавими, до того ж, вони досить важкі. Тож  мені хотілося б, аби вчителі були більш чуйними і не змушували дітей носити підручники. Досить цікаво було б проводити уроки з презентаціями,  а замість книжок на урок приносити планшет або ноутбук, який не займає багато місця. Тоді б уроки були більш цікавими. Замість звичайних  шкільних дощок - використовувати сенсорні. І тоді дітям буде значно комфортніше навчатися в такому модернізованому класі.

Отже, учитель майбутнього повинен бути наділеним багатьма якостями, а саме: ввічливість, щирість, терпіння. Учні повинні відчувати до себе довіру, як ми відчуваємо до себе з боку наших учителів, хоча й не всіх. А найголовніше - це те, аби учень ішов до школи з радістю й ентузіазмом, з прагненням  пізнати нове, незвідане. Саме таким, на мою думку, і повинен бути вчитель майбутнього.

Комментарии   

 
Алёна
+1 #1 Алёна 22.02.2013 20:06
мне очень понравилось!!
 

У вас недостаточно прав для добавления комментариев.
Возможно, вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Дополнительная информация