Учитель майбутнього моїми очима (Проценко Ірина, ЗОШ №19 м. Чернігова)

На мою думку, педагог – це не просто професія, а справжній поклик душі. Основні риси характеру вчителя – це духовна міць, щедрі душа і серце.

По-перше, професію педагога можна зіставити з професією теслі. На перший погляд дуже не звичне зіставлення, але його легко пояснити. Якщо, наприклад, на заводі тесля отримує бруски дерева і разом з ними завдання – вирізати з них яку-небудь фігуру, то саме ту людину, яка виконає дане завдання можна назвати майстром своєї справи. То так і вчитель, якому доручили дітей і який зміг зробити кожного з них людину, наповнену низкою моральних і духовних якостей, по-праву можна назвати вчителем.

По-друге, для дітей молодшої школи їх перший навчальний рік є великим захопленням і чимось новим, але разом із тим і великим стресом. Саме тому для школярів вчитель має бути людиною, яка не просто супроводжує їх крізь незнані досі стежки знань, а й другом, якому можна не соромлячись розказати будь-які проблеми. Бо в житті трапляється різне і ми не завжди в змозі розповісти про якісь негаразди в нашому житті батькам, хоч вони і найрідніші люди у всьому світі. Саме вислуховування проблем і надання порад розвивають у дитини особистіть.

Я впевнена що кожна людина береже у своєму серці згадки про свого вчителя все життя. Адже саме вчитель наповнює наше життя змістом і дбає про його духовне збагачення.

Отже, бути вчителем – це великий талант. Тільки талановитий вчитель зможе не тільки дати міцні і грунтовні знання, а й знайти підхід до кожного з учнів. Як на мене, то найголовніше, що повинно бути в учителі, то це вміння вислухати і доречно порадити.

У вас недостаточно прав для добавления комментариев.
Возможно, вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Дополнительная информация