Боровик Олег, факультет фізичного виховання

Рейтинг:   / 3
ПлохоОтлично 

Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г Шевченка вважається одним з кращих університетів Чернігівскьої області. Але дивлячись на його загальний стан, можна побачити значну кількість «вибоїн» на які вже давно ніхто не звертає увагу.

Першою загальною проблемою виступає матеріально-технічна база університету. Доцільно розпочати з стану аудиторій. Значна кількість аудиторій в нашому університеті потребують косметичних ремонтів та реконструкцій. Є лекційні аудиторії, в яких холодно взимку, отже там потрібно замінити вікна на пластикові, тим самим можна заощадити в майбутньому на опаленні. Також існують лекційні зали, в яких дуже не зручно сидіти, коліна впираються в залізні підставки для речей, через що порушується осанка. Тому такі столи потрібно замінити на більш зручні. Багато парт і столів, що знаходяться в аудиторіях, за час онтогенезу свого існування зазнали помітних змін з боку «студентів-художників та поетів», які зачасту невдало залишили відбиток про себе чи інших, потребують постійного нагляду. Тому для того щоб, замінивши старі столи на нові, такі моменти не повторювались, слід в кожній аудиторії поставити (приховану) камеру спостереження. Але для реалізації цих ідей потрібні значні кошти, і влада, як завжди, не має змоги допомогти і навряд чи відповість на запит студентів чи керівництва університету. Тому потрібно вирішувати проблему із середини. Назначити Профком чи іншу впливову гілку університетської еліти за збір коштів для вирішення цього питання. Під кінець кожного семестру, тобто 4 рази на рік зробити благодійно-примусовий внесок в розмірі: студенти, які навчаються на держ. замовленні – 100 грн; викладачі, лаборанти, аспіранти і т.д. – 200 грн; студенти, які навчаються за контрактом – по бажанню. Таким чином, на мою думку, за лічені роки можна буде вирішити дану проблему.

Другою важливою проблемою всього студентства України являється низький рівень забезпеченості. Сьогоденному студенту, який навчається на державному замовленні не легко прожити на стипендію, адже вона не може повністю забезпечити студента впродовж місяця. А що казати про тих, хто навчається за контрактом? Тому для вирішення даної проблеми потрібно скласти нову «грошово-бальну» таблицю оцінювання, згідно якої студент, який навчається на високі бали (вище 75) буде отримувати значну надбавку до стипендії.

Для студентів, які навчаються за контрактом, заснувати щорічний конкурс «Шанс». Визначити 5-10 місць, для конкурентної боротьби. Завдяки  цьому конкурсу студент, що складає сесію без трійок, може перевестись на державне замовлення, але не отримувати стипендію. Таким чином студенти будуть мати мотивацію, що відіграє важливу роль як в навчанні, так і в житті.

Третя проблема, яка потребує вирішення, це 6-и денна форма навчання. На факультеті фізичного виховання студенти І і ІІ курсу навчаються 6 днів поспіль і мають лише один вихідний. Цього замало для підготовки до навчання, і вирішення власних справ. Ця проблема перш за все зумовлена розкладом, тому для вирішення її потрібно лише доставити в будні 2-3 пари, тим самим звільнити суботу від навчання, щоб студенти мали змогу поїхати додому в п’ятницю і мали повноцінні вихідні.

Отже можна зробити висновок, що поставлені проблеми які були висвітлені вище, а саме: матеріально-технічна база, низький рівень забезпеченості і 6-и денна форма навчання, мають всі шанси на їх вирішення. Потрібно лише прикласти до цього зусилля і зацікавити як студентів з викладачами, так і керівництво університету.

Дополнительная информация