Боротьба за незалежність

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Т. Г. Шевченко, є однією з найцікавіших та найвизначніших постатей української літератури. У творах цього поета відображено боротьбу проти кріпацтва та засудження цього явища.

Отже, з самого дитинства майбутній поет потрапив у наймити,після того як померли його батьки. І ,на маю думку, це вплинуло на творчість поета, сформувало певні принципи та моральні цінності. Я вважаю, що хоч Шевченко і працював у жанрі живопису, але все ж таки, саме у своїх творах він розкриває головну проблему суспільства  19 століття – проблему кріпацтва. Він мав талант майстерно змалювати словом як  усю сутність людини, так і тогочасного суспільства. Оскільки Російська імперія  в Україні всілякими способами намагалася не поширювати взагалі все українське, а навпаки запроваджувати російське, створювалися організації, які намагалися прищепити національну свідомість українцям. Серед таких було і Кирило -  Мефодіївське братство, до якого входив і Т.Шевченко. Головною  метою цього товариства було і підняти слов’ян на боротьбу за національне відродження та ліквідацію кріпацтва. На жаль, це товариство було викрите, а його члени були заарештовані, у тому числі й Шевченко, якого відправили на заслання без права писати й малювати . Незважаючи на все, через довгі роки поет повертається і знов виступає за скасування кріпацтва, за поширення національної ідеї та захист українців від русифікації. І тільки в 1861 році російський цар видає «Маніфест» про скасування кріпацтва, населення здобуло громадянські права. А в 1991 році Україна здобуває незалежність.                                            

Отже, на мою думку, Т. Г. Шевченко – це дійсно найяскравіша постать в історії України, незабутня особа та патріот своєї країни. Ця людина, незважаючи на всі поразки та перемоги, бажала своєму народові  незалежності та щастя. Тільки та людина, яка знає, як це жити у неволі, може розуміти свій народ та відчайдушно боротися. А слова поета:                

«Борітеся – поборете,                                       

Вам Бог помагає!                                            

За вас правда, за вас слава                                        

І воля святая!» - це своєрідний заклик до майбутніх поколінь боротися понад усі негаразди, рішуче йти до своєї мети і ніколи не здаватися, бо тільки спільними зусиллями можна зробити дійсно щось варте та здобути перемогу.

Дополнительная информация