Скасування кріпацтва

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Одне з провідних місць в історії України займає Т. Г. Шевченко. Він не тільки видатний живописець і поет, але й творець долі українського народу. Усе своє життя поет присвятив боротьбі за соціальне і національне визволення суспільства.

Дитинство видатного письменника було тяжким, через фінансову скруту малий Тарас змушений був наймитувати. Мабуть, саме цей момент життя вплинув на його намір захищати людей. Він прагнув позбавити кожного такої долі. Та не зважаючи на його скрутне становище він продовжував розвивати в собі талант. Саме за його потяг до мистецтва і ставлення до людей Т. Шевченко був викуплений з кріпацтва.

Письменник не втрачав можливість навчатися і став вільним слухачем Академії мистецтв в Петербурзі. 1840 році у світ виходить «Кобзар», який започаткував новий етап літератури. Досі ця збірка залишається популярною в наші часи. У «Кобзарі» Шевченко розповідає про важливі події в історії нашої держави. 1845 році він стає членом Кирило-Мефодіївського товариства, де він виступав за визволення українців. Саме тому його покарали більше, ніж інших членів. Йому присудили десять років солдатчини. Російський цар Микола І особисто підписав документ, який забороняв письменнику малювати і писати. Та він не забував про свій рідний край. Т. Шевченко готовий був віддати своє життя, задля українського народу.

Можна зробити висновок, що Трас Григорович був людиною, яка жила заради інших людей. 19 лютого 1861 було ліквідовано кріпацтво. Мета всього життя поета здійснилася. Він показав нам, що потрібно боротися до кінця і ніколи не здаватися. Адже саме тоді ти зможеш втілити свою мрію, навіть якщо на це піде все життя.

Дополнительная информация