В єдності сила

Рейтинг:   / 35
ПлохоОтлично 

Об’єднаймось ж, брати мої
Т.Шевченко «І мертвим, і живим, і не народженим …»

Ми українці! Ми нація багатим і водночас тяжким минулим. Ми нація,яка боролась за волю,славу,єдину державу впродовж багатьох віків. Ми багата нація,і наше багатство виявляється в нашій культурі. Ми маємо традиції, звичаї, які  наповнені багатством віків,українську мову,яка звучить як пісня, як гордість нації, а вишитий рушничок  викликає рідні спогади материнської любові та бабусиних казок.

Але, водночас ми ті - хто бореться. Бореться за націю, за єдину неповторну Україну. Все те, що ми зараз маєм ми повинні завдячувати нашим предкам. Адже без їхньої волі до єдності нації (а так вийшло, що на теренах України, нажаль, ми не могли бути господарями досить багато часу) хтозна яке б було майбутнє нашої нації і чи взагалі було б! Звісно можна навести безліч прикладів прагнення українців до консолідації,але я хочу зупинитися на події яка відбулась 21 січня 1990р., так званий «живий ланцюг»,коли близько трьох мільйонів людей взялись за руки з’єднавши Львів і Київ  у день 71-річчя акту злуки УНР і ЗУНР.

Чому я вважаю цю подію найбільш значущою,тому що по-перше вона відбулась у скрутний для України час,коли ми стояли на порозі до незалежності. Саме тоді важливим було волевиявлення нації. По-друге цим ланцюгом,в якому об’єднались свідомі українці,було з’єднано так би мовити два центри України,української суспільної думки. Ця подія засвідчила розуміння народу,що ми одне ціле,а не захід і схід.

Мені здається,що саме тоді наступив той етап,коли народ справді зрозумів,що ми одна,єдина,неповторна нація,а не один з ланцюгів соціалістичного устрою. Це час коли українці відчули себе українцями-великими творцями своєї історії,свого майбутнього. Хотілося б навести слова М.Горького,який писав: «Народ - не тільки сила, яка створює всі матеріальні цінності, він - єдиний і невичерпне джерело цінностей духовних, перший за часом, красі і геніальності творчості філософ і поет, який створює всі великі поеми, всі трагедії землі і найбільшу з них - історію всесвітньої культури». Будьмо єдині!

Дополнительная информация