Кожного з нас у житті переслідує музика!

Рейтинг:   / 2
ПлохоОтлично 

Вона майже всюди, й ми не можемо від неї втекти. Одні музичні композиції можна сміливо назвати творами мистецтва, а інші навіть піснями не назвеш. Яку ж музику слухає наша молодь? На це питання немає сенсу відповідати, тому що в нас є сотні колективів і солістів, як вітчизняних, так і закордонних… І їхню творчість хтось-таки, але знає.

Я хотіла б розповісти про давно відомі вірші, але в нових музичних обробках. Мова буде йти про «Лілею», «Бандуристе, орле сизий», «Не нарікаю я на Бога»…. Так, я маю на увазі вірші Тараса Григоровича Шевченка. Мабуть, кожному з нас у житті хоча б раз, але довелося чути академічну версію пісень на поезії Кобзаря. Так звана академічна версія дивує і приголомшує непідготовлені вуха слухачів, перш за все, оперними чи народними голосами виконавців. Академічним версіям ми повинні віддати належне, але…Музикальна індустрія не стоїть на місці. На небосхилі спалахують нові й нові «зірки». Кожен з них рано чи пізно звертається до творчості видатного українця. І що ж виходить?

А давайте подивимося, що виходить… Сад… Тільки не той сад, де у нас яблука ростуть. «Сад» – рок-гурт, класика українського року. Для загального розвитку: колектив заснований 1982 року. Творчість гурту «Сад» цілком справедливо можна визначити афоризмом – «Heavy metal – в кожну хату!» В альбомі 2004 року вміщено нові інтерпретації Кобзаревих віршів «Єсть на світі доля», «Над Дніпровою сагою», «Тече вода з-під явора», «Алілуя!» та ін.

Транс-формер – досить досвічений рок-колектив, що був створений 1996 року, ввійшов до проекту «Музика з Криївки» з піснею «Зацвіла в долині». Обробка поезії дуже мелодійна й приємна, хоча і належить до рок-стилю. Голос соліста дійсно відповідає рівневі вірша, який, що є не менш важливим, змушує бути обережним.

Ідемо далі… «Юркеш». Для тих, хто не знає чи забув, це – талановитий гурт хлопців на чолі з Юрком Юрченком, організований у 2004 році. Вони опрацювали й по-своєму представи¬ли поезію «Не кидай матері», – казали у пісні «Мати», поєднавши у ній фольк, панк і рок. Специфічна вийшла суміш, що була представлена вперше на фестивалі «Літо у Скольмо» у 2009 році.

Наступний… Наступним буде Скрябін, який у своєму (всім відомому стилі) репрезентував вірш Тараса Шевченка «Мені одна¬ково». Пісня вийшла в музиканта свіжа й цікава. На мою думку, вона варта уваги слухачів.
Аби у вас не склалася хибна думка, що по-новому інтерпретують вірші Тараса Григоровича лише рок-колективи, згадаємо про неперевершену Ірину Білик та її «Бандуристе, орле сизий», Ніну Матвієнко («По діброві вітер виє»), Діану Петриненко («Нащо мені чорні брови»)…

У нашій улюбленій мережі Internet є непоганий сайт з усіма найновішими музичними обробками творчості Кобзаря – muzofon.com. Приємного прослуховування.

Після усього сказаного і, сподіваюся, вами прослуханого я вважаю, ніхто не скаже, що поетичний доробок великого Тараса застарів і не є актуальним у сучасному суспільстві для молодого покоління. На мою підтримку свідчать, принаймні, два факти – кількість таких пісень і те, що їх все-таки хтось слухає.

Настя Улюшева
Видання ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка «УНІВЕР.СІТІ», №1 від 03.2012

У вас недостаточно прав для добавления комментариев.
Возможно, вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Дополнительная информация