За чисте місто (Олена Овчинникова)

Рейтинг:   / 3
ПлохоОтлично 

Багато є гарних міст. І в Україні, і за її межами. Майже всі намагаються кудись поїхати, чи то в інше місто, чи то в іншу країну. Ми мандруємо з різною метою, хто подорожує, щоб подивитись на гарні історичні міста, хто їде заради відпочинку, хто в справах, хто на заробіток, але всі ми повертаємося назад, додому, до рідного міста Чернігів.

У нашого міста своя, дуже велика і захоплююча історія, яку повинен знати кожен мешканець міста. Старі церкви, будівлі, архітектурні пам’ятки, які пережили багато подій. Все це повинно цінуватися в першу чергу нами, людьми, які живуть у цьому найпрекраснішому та найчарівнішому місті. Але, на жаль, багато людей навіть не замислюються про благоустрій рідного міста. Невже потрібно багато зробити для того, щоб вулиці Чернігова були чисті? Якщо кожен, хто знаходиться у місті буде слідкувати за собою, то ніяких зусиль прикладати не доведеться.

Я завжди засмучуюсь, коли відпочиваючи на природі спостерігаю безліч сміття. Пусті пляшки, як скляні так і пластикові, залишки їжі, серветки, папір, та багато іншого. Я розумію, що всім хочеться відпочити, але хіба вдома ми робимо те саме?  Я дуже сумніваюсь, що хтось із нас, наприклад попивши пиво, пусту пляшку кидає на диван, чи залишки риби на підлогу. То чому люди роблять це на природі та на вулицях? Невже так важко все за собою прибрати у пакети і викинути у смітник? Тим паче, що у містах відпочинку є відведені для цього місця. Ось наприклад перед пішохідним мостом ціла купа сміття. Звідки вона взялась? Невже сама виросла?

Мені дуже сподобалось, коли на всіх зупинках повісили назви. Це дуже гарно і зручно, особливо для гостей нашого міста. Але невдовзі ці надписи були зіпсовані. Деякі замальовані, деякі здерті, а деякі взагалі зламані. Те саме стосується і розмальованих стін. Навіщо це робити? Замальовуйте вікна і двері своїх домівок. Псуйте свої власні речі, а не те, що належить місту.

Дуже часто чую від людей, що були в інших країнах, які чисті міста, охайні вулиці, гарні алеї. У мене завжди виникає питання, а чим ми гірше? Чому вони можуть піклуватись про своє місто, а ми ні? Що треба зробити, щоб байдужість людей розвіяти? Багато хто скаржиться на життя у нашому місті, а що ми зробили., щоб покращити його? Здається ні чого…

Ми дуже любимо подорожувати, але завжди повертаємось додому. Так чому б не зробити так, щоб приїхавши до Чернігова нас зустрічали красиві будівлі, охайні вулиці, гарні алеї.

Олена Овчинникова,
факультет початкового навчання ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка

У вас недостаточно прав для добавления комментариев.
Возможно, вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Дополнительная информация