Черниговский студенческий портал. Как бы новости

ПСИХОДРАМА В УКРАЇНІ ЗА ЄВРОПЕЙСЬКИМИ СТАНДАРТАМИ

Рейтинг:   / 4
ПлохоОтлично 

З 28 лютого – по 1 березня 2015 в Києві в рамках проекту «Подолання: від травми до ресурсу» під егідою «Асоціації Психодрами» відбувся семінар на тему: «Трансгенераційна травма індивідуальна та колективна». Семінар організували та провели фахівці Асоціації Психодрами України під керівництвом її Президента, чернігівця, практикуючого психолога Віктора Мозгового. Ведучими семінару були відомі в Європі тренери, індивідуальні члени «Оперативної групи для побудови світу й трансформації конфліктів» організації ФЕПТО Мауріціо Гассео та Леонарда Перотта.

27 практикуючих психологів з усіх куточків України брали участь у цьому заході. На семінарі були присутні й наші земляки, практикуючі психологи з Чернігова - Віктор Мозговий, Євген Ветвицький, Сергій Степанов, а також з Ніжина - Інна Кошова та Ніна Литовченко.

 Психодрама – це метод, який ефективно працює в консультуванні, бізнесі, терапії, навчанні, педагогіці та інших сферах життя.

Європейські тренери навчали індивідуальним і груповим методам психодраматичної роботи з людьми, які пережили травму, технологіям мінімалізації агресії та збалансуванню психіки постраждалих.

Трансгенерація передає психічні переживання і несвідомі фантазії: вірування, обряди і традиції, показує ситуації, пережиті попередніми поколіннями, і гарантує культурну цілісність з предками. Це дозволяє травмованим людям знайти шляхи усвідомлення та переосмислення їх власної історії так, щоб вони змогли мріяти про майбутнє, думати про немислиме, перетворювати невимовне і блокувати патологічні повторення.

«Ми досліджуємо інтрапсихічний та інтерсуб'єктивний потенціал цих секретів людської душі; трансгенераційні наслідки травм. Особливу увагу в Україні потрібно приділяти травмам, отриманим солдатами із зони АТО. Їх потрібно слухати й вислуховувати, всіляко надавати підтримку. Не варто забувати і про просте населення, що пережило цей жах, якому теж потрібна допомога», - говорить Леонарда Перотта, директор організації ФЕПТА і один з тренерів семінару.

Знання, отримані учасниками семінару, будуть успішно реалізовані у волонтерських службах і центрах реабілітації учасників АТО, переселенців з Південного Сходу України.

У вас недостаточно прав для добавления комментариев.
Возможно, вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Дополнительная информация