Сахно Тетяна, ЗСШФМП №12, 10-А

Рейтинг:   / 228
ПлохоОтлично 

Те почуття… Стискається серце, перехоплює подих, розширюються зіниці, і трохи паморочиться в голові. Цей момент… Час немов зупинився для тебе, нікого не існує навколо, крім... Кохання.

Ти, мабуть, з нетерпінням чекав зустрічі, рахував години, а потім хвилини, що по краплині розливали океан пристрасті твоєї душі на землю, висохлу від жару сонця. Залишив всі буденні справи, вирішив зробити подарунок коханню – віддати найцінніше, що має людина, а точніше, безцінне – час. І ось серед постатей, що вже стали безбарвними для тебе, ти побачив одну. Ти впізнаєш її серед мільйонів інших. Заплющивши очі, відчуваєш знайомий аромат парфуму. Достатньо кількох слів, і рідні нотки голосу виведуть тебе з рівноваги. Дотик… Але не тіло відчуває його, а душа. …Погляд. І все прояснюється перед тобою. На твоєму обличчі мимоволі з’являється посмішка. Тепер уже все стає різнобарвним, яскравим. І розумієш, що ти щасливий!

Кохання бере свій початок від зародження людства. З міфів Давньої Греції відомо про Афродіту – дочку Урана, богиню кохання й краси. Породжена з шумовиння морських хвиль, вона була принесена легесеньким вітерцем на острів Кіпр. З міфів давнього Китаю Юе Лао – бог кохання, що поєднує чоловіка і жінку в шлюбному союзі. Він з’являється під світлом місяця й обв’язує майбутнє подружжя червоною ниткою за ступні ніг. Через деякий час, незалежно від відстані, чоловік і жінка зустрінуться і обов’язково стануть законним подружжям.

Це почуття вічне. Воно супроводжує нас з народження й до останньої миті життя;  від любові до матері, до кохання до того, хто був обраний нашим серцем. Цей вибір може кардинально змінити наше життя, але він здійснюється незалежно від нашого бажання.  Кохання з’являється несподівано, як сонце в небі після довготривалого дощу. Воно дарує тепло, світло й допомагає душі розквітнути.

Що ж таке кохання? Не один мудрець намагався розтлумачити цю загадку, та все марно. За словами великих людей, це теорема, яку кожного дня потрібно доводити; це не мистецтво, а наука; це велике божевілля чоловіка і жінки; це єдина пристрасть, що не визнає ні минулого, ні майбутнього, а кохати – це значить довіряти й прощати.

Очима дитини – це почуття до мами й тата, бабусі й дідуся, братика чи сестрички, друзів, домашньої тваринки і навіть іграшки. В їхніх маленьких очах це слово викликає так багато світлих емоцій. Вони кохають все навколо, й ця любов дарує їм радість.

Це справжнє щастя, подарунок небес – кохати й бути коханим. Як приємно знати, що десь у цьому величезному, неосяжному світі є людина, яка тебе розуміє, підтримує, вірить у тебе, незважаючи ні на що. Адже кохання – це і є довіра, підтримка, самовіддача, повага, уміння приймати людину такою, якою вона є. Його треба поважати, берегти.

Кохання захоплює кожну клітину тіла. Коли ти кохаєш, все інше не має ніякого значення. В очах людини починають палахкотіти яскраві вогники. Закохана людина забуває про всі життєві негаразди й з головою пірнає у вир почуттів. Можливо, кохання – це ліки…

Для кожної людини любов - це щось особливе. Ми по-різному сприймаємо, виражаємо, відчуваємо. Беззаперечно, можна стверджувати, що любов –  океан натхнення, і всі творці черпають з нього сили для своїх шедеврів. Творчість багатьох письменників оповита коханням. Воно надихнуло Родена на створення неповторної скульптури «Вічна весна». The Beatles у своїй пісні «All you need is love» стверджують, що любов – це все, чого ти потребуєш.

Завдяки Святу кохання ми маємо ще одну можливість виразити свою любов і подарувати тепло коханій чи коханому. Люди по всьому світу вітають своїх коханих, друзів і рідних, надсилають їм «валентинки» – маленькі паперові серденька, в яких пишуть вірші, побажання та освідчення.

Життя без кохання - наче небо без сонця, таке неосяжне, та все ж похмуре.

«Можливо, у цьому світі ти всього лише людина, але для когось ти — весь світ.»   — говорив справедливо Ґабріель Ґарсія Маркес.

Кохання змінювало, змінює і буде змінювати. Воно і є тим вічним двигуном, який постійно отримує енергію від наших сердець і безперервно виконує роботу, творячи дива.

Нехай кохання буде завжди у вашому житті й дарує якомога більше позитивних емоцій. Можливо, саме любов приведе наш світ до бездоганності.

Кохання, мов виноградна лоза, яку треба берегти від холодного вітру зради й невіри. І тоді навесні вона розквітне чудовими квітами, квітами кохання. І коли настане осінь, осінь нашого життя, лоза винограду принесе нам згадку…

Дополнительная информация