Врятуймо планету разом!

Рейтинг:   / 3
ПлохоОтлично 

Ми повинні врятувати весь світ,
Інакше не врятується ні один із нас...
Моріс Стронг,
Генеральний секретар конференції ООН
з навколишнього середовища і розвитку
(Ріо-де-Жанейро, 1992)


Усі ми діти однієї планети. Усіх нас об’єднує спільне бажання: бути здоровими та мирно жити у затишку та достатку. Наша Земля, як справжня турботлива матінка, забезпечує нас усім необхідним. Але часто ми легковажно ставимося до її дарунків та забуваємо про те, що земні ресурси вичерпні і невідомо, чи залишиться що-небудь нашим нащадкам.

Дійсно, своїми необдуманими та вкрай егоїстичними діями і недбайливим ставленням до навколишнього середовища людство створює величезну небезпеку. От і виникає новітній парадокс: сучасні люди нібито ж озброєні глибокими знаннями, новітніми технологіями та технічними досягненнями, але ризик глобальних катастроф невпинно зростає. Куди не поглянь: усе просить порятунку. Забруднена атмосфера, виснажені та забруднені поверхневі і підземні води, порушення рельєфу, забруднення та ерозія ґрунтів, скорочення видової різноманітності рослин та тварин – це лише невеликий перелік екологічних проблем, вплив яких на собі гостро відчуває наша домівка-Земля. Із таким страшним набором „хвороб” їй недовго залишається існувати, отже загроза реальна і діяти потрібно негайно.

Якщо вже сталося так, що саме людина є винною у такому жалюгідному стані нашої планети, то тільки їй одній і може бути під силу виправити стан речей на краще. Зрозуміло, що неможливо змінити усе за секунду, але саме гуртом і саме зараз потрібно братися за порятунок того, що ще можна врятувати. Звісно, багато чого залежить від екологічної політики на державному рівні. Необхідним є впровадження механізмів Кіотського протоколу, який є прийнятим 1997 року і має на меті обмеження викиду в атмосферу парникових газів, а також достатня підтримка державами заходів, які спрямовані на поліпшення екологічної ситуації та підвищення рівня екологічної безпеки.
Та окрім того, на мою думку, кожна людина має почати з себе і зробити перший крок заради порятунку Землі. Адже ще зі школи ми пам’ятаємо слова Маленького Принца із роману Екзюпері: „Прокинувся – приведи до ладу і свою планету”. Тобто, піклування про навколишнє середовище має бути закладеним ще з дитинства, навіть думки дитини вже з пелюшок мають бути „екологічно чистими” =). Доречно переймати досвід розвинутих країн та вже з дитячого садочка привчати дітей до роздільного збору сміття. І в такому разі через якісь пару десятків років ми матимемо покоління, для якого навіть думка про викидання обгортки з-під цукерки просто на землю прирівнюватиметься до злочину.

Безумовно, разом із вихованням дітей слід бути уважним і до своїх звичок. Наприклад, як приємно гуляти вулицями рідного Чернігова після весняних суботників, коли прибрано сміття та пофарбовано паркани та гойдалки! У той же час приємно має бути і долучатися до таких суботників та надалі підтримувати місто чистим, тоді нам справді буде чим пишатися. Ще одним суттєвим фактором, який може ефективно допомогти у боротьбі за покращення екології, є корисна звичка їздити на велосипеді. Адже цей зручний транспортний засіб не лише залишає повітря чистим від вихлопних газів, але й допомагає його власникові залишатися у чудовій фізичній формі.

Отже, збереження навколишнього середовища – справа рук кожного із нас. Саме від наших сьогоднішніх вчинків залежить, чи дістануться природні багатства нашим нащадкам. І правильно співає про нашу Землю неперевершений гурт „Океан Ельзи”: „З нею навіть холод не такий, із нею, тільки з нею я живий!”

Дополнительная информация