Захистимо!

Рейтинг:   / 1
ПлохоОтлично 

Світало… Десна. Я сюди приходжу, коли на душі неспокійно, і коли щастя ллється з неї, щоб поділитись з усім світом. Цей мій прихисток. Скрізь обрії дерев розсіювався колір ранкової зорі. Здавалось, починається нове оновлене з самого початку життя. Промінь ледь торкнувся води, і на живих хвилях річки заграло срібло. В моїй душі відбувалось щось надприроднє, саме так, торжество охопило всю мою сутність, захотілось парити над водою, і я в ту мить пожалкувала, що у мене немає крил.  

Раптом мій погляд сковзнув вправо на берег річки… мені стало зле, не вистачало повітря, немов би вирвали у мене часточку душі, вранішню радість… Сміття… воно було крізь… це неможливо описати… я опустилась  зі світу мрій, надій в реальне життя.

Вирубана нікому не потрібна лоза, яку почавили, потрощили під ногами… Чиясь «розумна» голова, мабуть і не одна, палила траву, внаслідок цього жахіття подекуди стояли обпалені дерева, без кори, а значить, без надії до нового життя… Адже добре знаємо, що палячи траву, згорає родючий ґрунт, і потрібні роки на його відновлення. На придеснянських лугах своя екосистема, свій всесвіт, в норах живуть ласки,  тхори, в землі зимують різноманітні комахи, жуки… Їх нема, вони знищені. Знищені життя. Що ж нам поганого зробила природа, щоб з нею ось так? Вона нам дала життя, без неї ми ніхто…ми просто приречені… і ми своїми руками їй віддячуємо сміттєзвалищами, викидами в повітря, брудними ріками,  знищеною флорою і фауною. І після цього хіба можна нас називати «Homo sapiens», тобто розумними людьми. Чому б не знайти інвестора, та не побудувати сміттєпереробний завод на Масанах – бо це ж просто жах, це рана на нашій землі. Може досить вирубувати дерева в парках, біля Десни, а скидами стічних вод в Стрижень, в Десну зайнялись би професіонали. Природа жива, вона пов’язана з нами не тільки фізично, а і на більш тонкому рівні. Руйнуючи її , ми руйнуємо себе, своїх майбутніх дітей.

Якщо бодай одна людина задумається після цих слів, це означатиме, що я врятувала може дерево, а може птаха, а може більше…

Задумаємось…

Дополнительная информация