Анатолій Дубовик, ЧДТУ

Проблеми і перспективи євроінтеграції України

Україна – це країна, що розташована в центрально-східній Європі. Так склалося, що саме наша країна знаходиться між двома політичними об’єднаннями – Митного союзу та Євросоюзу. Наше суспільство, через своїх представників у владі, зробило вибір на користь саме ЄС.  

Євроінтеграція дуже складний і довгий процес, особливо в українських реаліях. Коли корупція повністю пронизала суспільство, а основна частина населення опинилась за межею бідності; коли судова система виносить рішення що суперечать не лише закону, а й здоровому глузду про який вступ до Єврозони може йтися?  

Міністр закордонних справ  Франції А. Жюппе сказав : "Велика Європа, безумовно, буде великою, якщо не включить у себе весь європейський континент і його середземноморське обведення". Дані слова дають чітко зрозуміти  перспективи євроінтеграції України. Євросоюз вже зустрічався з ситуацією коли декілька менш розвинені країни просто знищують економіку всієї Єврозони, тому в Україні Європа повинна бути впевнена, впевнена в чесності судів, в відсутності корупції, в прозорості виборчої системи, в свободі слова, в фінансовій стабільності.

Такі цілі можливі лише за єдиної умови – об’єднання населення в одну цілу, сильну духом, високоморальну, культурну націю. Досягнення цієї мети автоматично вирішить всі проблеми суспільства, адже високоморальний громадянин не дасть хабар чиновнику, культурна молодь не викине сміття на газон. Ці перетворення в суспільстві і дадуть згодом нам той омріяний європейський рівень життя.    

Очевидно, що сучасні слабкі євроінтеграційні позиції України та її невідповідність політичним і економічним критеріям для вступу до ЄС є зако¬номірним результатом непослідовності і зволікання у здійсненні реформ – роки тупцювання на місці залишили Україну позаду тих країн Центральної і Східної Європи, які наполегливо здійснювали складні ринкові перетворення.

Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентної спроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки.

Про можливі негативні наслідки для України від вступу до ЄС не хочеться говорити, але ми повинні розуміти, що наші найкращі робітники можуть покинути Батьківщину, якщо буде можливість отримувати заробітну плату в рази більшу ніж в Україні; що наші заводи не витримають конкуренцію європейськім гігантом. Також за вступом України до ЄС слідуватиме погіршення стосунків з Росією, яка має вагоме значення для України в багатьох питаннях. Зокрема ми не повинні забувати, що в будь-якому випадку ми виступаємо «країною-буфером» для Європи, тому на мою думку, по при свою євроінтеграцію ми повинні намагатися втримати дружні стосунки з Росією.

На сьогоднішній день Україна готується підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. Це своєрідний перший крок до вступу в європейське об’єднання, яке повинно принести для кожного з нас такі омріяні та бажані європейські норми життя.

Дополнительная информация