Черниговский студенческий портал

Студент жил, Студент жив, Студент будет жить

Ольга Василенко, ЧДТУ

Чи готова Україна стати справжньою Європейською державою?


На мою думку, на даний момент Україна не здатна стати справжньою Європейською державою, тому що загальний рівень життя країни є занадто низький порівнюючи з країнами Європи. Стандарти та гарантії держави щодо українського населення категорично відрізняються від наших західних сусідів.

Історично склалось, що Україна не мала змоги розвиватись на необхідному рівні. Вона пройшла довгий тернистий шлях під гнітом загарбників таких як : Монголо-татари, турків, поляків, литовців і звичайно ж Російської імперії. У Радянські часи волю до незалежності та розвитку самобутності був притуплений комуністичною владою Москви. І лише починаючи з 1991 року населення України отримало змогу реалізувати своє право на незалежність.

Отримавши довгождану незалежність більшість населення просто не вміло нею розпоряджатись та використовувати для покращення свого життя. Через безлад в управлінні та керуванні державою почали з’являтися значна кількість організованих злочинних угруповань, які через недостатню караність своїх дій, могли чинити злочини на всеукраїнському рівні. Що привело до масового корупційного процесу в нашій державі. З яким ми не в змозі розпрощатись і зараз.

На перешкоді цим процесам значною мірою стало прийняття Конституції нашою, вже незалежною, Верховною Радою України. Наш народ отримав свій перший офіційний документ, який затверджував би їх права та свободи.

На протязі незалежності українців влада завжди намагались здійснювати утиск їх прав як на місцевому так і на державному рівні , не надававши умов для забезпечення необхідного рівня життя та розвитку. Цей утиск виражався у відсутності законодавчої бази, яка б забезпечувала б необхідний рівень життя усіх верст населення, що почало викликати у населення невдоволення владою та наштовхувати їх до відстоювання своїх прав та свобод масовими проявами. Це стало однією з рушійних до початку Помаранчевої революції. Цей прояв самобутності наших громадян показав , що український народ може відстоювати свої права разом та спільними зусиллями досягти кращого життя.

Зараз Україна ще є досить молодою державою, яка поступово йде до свого розвитку на рівні з Європейськими державами. Ми звісно розуміємо що зараз важко говорити про порівняння України з високорозвиненими державами, але давайте будемо об’єктивно розглядати як державу якій лише 22 роки з дня проголошення незалежності. І саме через відносно недавній відхід від радянської форми влади, покоління, яке управляє державою має устарілі стереотипи про те, якою повинна бути держава. Задача молодого покоління збудувати нову свою європейську державу, яка зможе задовольнити потреби усіх верст населення і з часом побороти корупцію.

Важливою проблемою до євроінтеграції України є значно менші стандарти та гарантії, а саме занадто низькі зарплати та пенсії. Якщо ситуація буде незмінною, то зі вступом України на даному рівні розвитку до Євросоюзу та відміну візового режиму, наші громадяни та громадяни країн-сусідів будуть переїжджати  до розвинених країн заходу для кращої долі та заробітку. Цей процес викличе величезні напливи дуже дешевої робочої сили, і викличе у Європі вибух безробіття корінного населення, що призведе до зміни існуючої влади тих держав. Як приклад можна привести досвід наших сусідів росіян, у столиці яких останні роки відбувається внутрішні суперечності між корінним населенням та населенням Кавказу та інших Азіатських країн, які контролюють внутрішні споживчі ринки.

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що процес євроінтеграції України відбувається досить жваво, але для досягення результату повинен розпочатись у середині держави шляхом покращення рівня життя населення.