Черниговский студенческий портал
Студент жил, Студент жив, Студент будет жить
Учитель майбутнього моїми очима (Ханенко Катерина, Лемешівська ЗОШ І-ІІІ ст., Козелецький р-н)
«Учителя не випадково називають високим іменем народний.
Його мудрість творить ту складну річ, яку прийнято називати наступністю поколінь.»
В.О. Сухомлинський
Дійсно, не погодитись зі словами В.О. Сухомлинського важко, адже в світі є безліч різних професій, але професія майбутнього – педагог.
Учитель – це той, хто творить людину, це та сила, яка рухає суспільство своїм умінням, навиками, своїм безмежним талантом, пробивається крізь заплутані хащі необізнаності та не писемності, закликає до прояву умінь, здійснення бажань.
Учитель – це не просто професія, це людське покликання. Людина будь-якої професії хоч раз, але проходила крізь люблячі та турботливі руки учителя. Саме завдяки своїй праці педагоги дарують свої знання учням, роблять вагомий внесок у розвиток майбутньої людської особистості.
Коли ми чуємо слово «учитель», уявляємо собі немолоду жінку, часто в окулярах, яка допомагає учневі знайти своє покликання. Така людина хоч раз, але оточувала нас, залишаючи позитивний чи негативний слід в нашому житті.
В наш час дуже важко знайти хорошого вчителя. Більшість з педагогів, так би мовити, «виконують свою роботу» не дивлячись на те, як вони це роблять. Справжній вчитель повинен бути відданий своїй роботі, тому що в робочий час – це психолог, мама, чи навіть кращий друг для учня.
На підлітка найбільший вплив мають : батьки, вчителі, друзі, однокласники. Але чому цей вплив перетворився на негативний, навіть зі сторони вчителів? Досвід став молодістю, а обізнаність неграмотністю. Часто літніх учителів скорочують, набираючи на їх місця молодих педагогів, які іноді палять, носять вульгарний одяг, розповідають анекдоти, чи навіть фарбують нігті на уроках. Хіба ж такий вчитель може навчити чомусь доброму? Звичайно ж, ні. Такою своєю поведінкою педагог лише приносить шкоду психіці учня, заганяючи його в глухий кут неграмотності.
В моїх очах вчитель майбутнього – це людина, яка йде в ногу з часом та усестороннє розвивається. Педагог повинен : досконало знати рідну мову, бути культурно розвиненим, творчо мислити та не лише навчати дітей, але й вносити якісь нові ідеї та пропозиції до педагогічного колективу. Вчителю необхідно вміти правильно подати інформацію учням, враховуючи їх знання та емоції. Педагог завжди повинен звертати увагу на своє мовлення та тон з яким він це все сказав. З проблемними учнями слід використати досвід, набутий роками клопіткої праці, а молодому спеціалісту краще звернутись за допомогою до вчителів зі стажем. Але не зважаючи ні на що, педагог завжди повинен залишатись педагогом, адже він – світлий приклад для своїх учнів.
Немає різниці яка освіта за спиною вчителя, головне чи духовно багата та творча ця особистість. І як сказав В.О. Сухомлинський: «Вихователь – це особа, яка за дорученням народу має доступ до найдорожчого народного багатства – розуму, думок, почуттів дітей, підлітків і юнацтва…». Тож не псуймо найсокровенніший людський скарб, бо доля дітей, у Ваших руках, педагоги.
Комментарии
RSS лента комментариев этой записи