Черниговский студенческий портал

Студент жил, Студент жив, Студент будет жить

Регистрация/вход

Регистрируйтесь, чтобы оставлять комментарии и участвовать в голосовании

 

 

Учитель майбутнього моїми очима (Костюк Марина, ЗОШ №29 м. Чернігова)

Час плине: змінюються ідеали і погляди на світ, але є вічні цінності, які не піддаються часу. Ми щоразу, коли слухаємо радіо або дивимось телевізор чуємо, що у майбутньому все буде інакше - настане ера комп’ютерів  та інформаційних технологій. Ці зміни не оминуть і систему освіти і професію вчителя. Ми щоразу чуємо про те, що навчання буде дистанційне, а професія вчителя зовсім зникне. Але чи необхідні ці зміни людству? Як вони вплинуть на розвиток людського життя в цілому?

Професія вчителя завжди вважилася однією з найважливіших для суспільства. Починаючи з часів  Київської Русі вчителі мали значний авторитет.

Для мене вчитель - це не тільки професія, а перш за все - це покликання, бо учитель вчить нас розуміти навколишній світ, давати об’єктивну оцінку життєвим обставинам. Учитель виховує нас, як рідних дітей, віддаючи частинку свого серця.

Як і всі, він так само переживає за нас і так само радіє з нами. Він витрачає величезну кількість часу, щоб підготуватися до уроку, дати нам необхідний багаж знань, бо він розуміє, що саме зараз він готує нас до дорослого життя, а саме від учителя залежить, як ми будемо будувати наше життя. Величезною мірою ми зобов’язані вчителям, бо вони займають важливий щабель у нашому житті. Під їхнім світосприйняттям формується наш власний.

Всі відомі люди мали у своєму житті вчителя, наприклад взяти Олександра Македонського, його вчителем був Арістотель -  відомий філософ. Важливу роль він зіграв у його житті. Арістотель навчив Олександра Македонського розуміти людей і їхні вчинки. Завдяки цим знанням Македонський став визначним стратегом.

Можна простежити, що в кожного учителя був свій учень, а в учня потім свої учні - це закономірний процес, котрий говорить, що завдяки вчителям світ не стоїть на місці, він невпинно рухається. Отже, не треба забувати вчителів, бо саме вони формують наш світогляд, треба завжди пам’ятати свої корені не тільки сімейні, а освітні.

Як зміниться роль учителя в майбутньому? Як вона вплине на життя наших дітей? Щодо цього, то дискусій може бути безліч. Я не бачу альтернативну заміну учителю, так мені дає право вважати багато факторів.  Яскравим прикладом є перегляд фільмів. Коли ми переглядаємо фільми - ми отримуємо готову картинку, а коли ми читаємо книгу - ми мислимо, ми переживаємо події разом з нашими героями. Це і є одним з яскравих прикладів важливості учителя у нашому житті, бо якими б не були сучасними і прогресивними технології, вони ніколи не замінять  спілкування.

Мабуть, я дещо консерватор, вважаючи, що учитель майбутнього повинен залишатися таким, яким є в наш час. Але постає інше питання : чи самі вчителі на це згодні? Існує безліч методик, де говориться, що учні самі повинні навчатися, бо зараз все для цього існує, а вчитель тільки повинен контролювати сам процес навчання. А чи це дасть результати в майбутньому? Я не можу собі уявити, що роль вчителя зміниться. Щоправда учитель не може нас цілком виправити, але він може нас направити в потрібну течію.

Я думаю, що кожний з нас буде пам’ятати своїх вчителів, як пам’ятають їх наші батьки.

Зрештою, я бачу учителя майбутнього: розумним, справедливим, мудрим, чесним, люблячим свою справу. Отже, цінуйте своїх вчителів, бо їхня роль в майбутньому залежить від нашого ставлення до їхньої праці зараз, і пам’ятайте треба віддати більше, ніж взяв!

You have no rights to post comments