Марія Степовик, ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка

Рейтинг:   / 1
ПлохоОтлично 

Що таке героїзм?

Людина прийшла у цей світ, щоб пізнати його і, озброївшись знаннями, возвеличитись своєю любов’ю до нього, бути справжнім патріотом своєї землі. Патріотизм людини полягає у великій місії – зберегти та примножити добрий світ від руйнації.

Зберегти честь, своє добре ім’я, благо рідної землі за будь – яких обставин, залишити по собі добрий слід – ось у чому виявляється патріотизм людини.

І хоч у «кожного своя доля і свій шлях широкий», хоч кожний несе свій хрест, але найбільшої пошани заслуговують вчинки патріотів – людей, що не ставили за мету здобути славу чи багатство, а залишалися в пам’яті людей символом мужності, добра, честі й відданості Вітчизні.

Згадаймо справжніх патріотів нашої історії – мужні запорожці, молоді українці, що загинули під Крутами 1918 року, тисячі героїв війни із фашизмом, сьогоднішні наші воїни, що прагнуть об’єднати рідну землю – велику Україну.

Возвеличити себе гідним життям, героїчною боротьбою за щасливу долю прийдешніх поколінь – оце і є справжній героїзм.

Своїм прикладом підтримувати знесилених, пробуджувати національний героїзм у людей свого покоління вражає образ Великого Кобзаря. На всі майбутні віки запалює силою духу співачка досвітніх воїнів – тендітна й мужня Леся Українка. Досі дивує нездоланністю духу Каменяр Іван Франко, запалює своїм патріотизмом поет Василь Стус…

Історія пам’ятає безліч таких героїв. Вони жили не для власного добробуту. Такі люди возвеличуються своєю внутрішньою потребою творити добро для народу України, тому і стали безсмертними. І сьогодні вони надихають інших.

Звернімося до нашого сьогодення. Українські воїни беруть участь в АТО. Бути там – значить жертовно й самовіддано захищати інтереси України – неньки. Недарма їх зустрічають українці з квітами, зі словами подяки. Летять на передову листи юних українців, їх малюнки, подарунки. Розчулені всім цим, наші воїни тримаються навіть у найстрашнішому пеклі воєнних дій.

Учора весь чернігівський вокзал був заповнений людьми – зустрічали воїнів АТО, які приїхали у відпуску. Такої зустрічі бійці не чекали, а привітання надихали їх на героїзм, на бажання служити Україні.

Отже, справжні патріоти не ті, що б’ють себе у груди, на всіх перехрестях кричать про патріотизм, а ті, які допомагають воїнам, передовій. Волонтери та справжні патріоти мовчки та уперто роблять усе для блага рідної землі. А «псевдопатріоти» були, є і будуть сміттям на своїй Батьківщині.

Недарма А. Яценюк із трибуни говорив, щоб такі крикуни – патріоти хоча б місяць побули у зоні АТО, доказали свій патріотизм і своє бажання служити людям.

Сьогодні популярний вислів, а саме: «Любити Україну треба не тільки до глибини душі, а й до глибини кишені». Є не тільки прості люди, які допомагають воїнам АТО, а й навіть олігархи, такі як Ренат Ахметов, котрий відправив машину з гуманітаркою до військових. Це, можна вважати, теж є патріотизмом.

Отже, справжній патріотизм, це любов до рідної землі, готовність на самопожертву. Патріотом є той, чиє життя і діяльність спрямовані на пробудження національної свідомості українського народу, вірності йому у всіх справах. Ось що таке патріотизм. Пам’ятайте про це завжди, передавайте наступним поколінням ідеї патріотизму.

Дополнительная информация