Кантур Ольга, Берестовецька ЗОШ І-ІІІ ступенів Борзнянського району (код смс: zz58487+65)

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

Доки житимуть на землі люди, світ перебуватиме в постійному розвитку, який веде суспільство до оновлення, духовного збагачення, моральної досконалості.

Важко навіть уявити, скільки душевних сил, енергії, знань, умінь треба докласти, щоб виростити й виховати справжніми людьми таких різних, не схожих між собою дітей.

Учитель майбутнього, на мою думку, має бути другом і порадником, вміти відчувати настрій, побачивши в очах тривогу чи зажуру, завжди підтримати і захистити від біди, застерегти від необдуманих кроків., навчити нас бути вдячними батькам і старшим друзям як за похвалу, так і за докір. Похвала свідчить про вдосконалення, а докір допомагає зрозуміти помилки й навчитися жити чесно.

Звісно, кожен вчитель має бути справжнім інтелігентом. Інтелігент - це людина високої внутрішньої культури, сповнена почуття власної гідності, глибокої поваги до інших людей. Це особистість, яка має тверді переконання й не поступається ними навіть під тиском матеріальної скрути, життєвих спокус. Можливо, найголовнішою рисою інтелігентності є внутрішня свобода та незалежність думки. Інтелігентна людина залишається такою, як є, за будь - яких обставин. А ще - це завжди патріот, який уболіває за долю Батьківщини. Ія б хотіла, щоб у майбутньому кожен учитель відповідав такому гордому званню.

Всіма успіхами і досягненнями ми завдячуємо вчителям. Саме вони привели нас у світ знань і особисто я вдячна їм за це. Однією з найважливіших духовних потреб людини є потреба в знаннях. Людина не народжується мудрою, навіть якби вона успадкувала гени найталановитіших батьків, адже без навчання не розвинеться жоден талант. Учитель допомагає дитині стати справжньою людиною, навчає гуманно ставитися до інших, дає можливість орієнтуватися в навколишньому світі та в самій собі.

Учитель розкриває перед учнем таємниці буття: вчить розпізнавати добро та зло, щирість і підступність, багатство душі та духовну обмеженість, привчає мислити, аналізувати життєві ситуації, бути співчутливим до чужого горя, уважним до слабкого і немічного. І я б хотіла. Щоб у майбутньому цінності душі збереглися.

Нехай же доля посилає Вам, наш мудрий наставнику, розумних, добрих і вдячних учнів. Хай ті зернинки доброти, які ви сієте у душі своїх вихованців, проростуть щедрою нивою людської поваги. Хай Бог дарує міцне здоров'я, гарну вдачу, тепло і затишок в оселі в учителям всієї України!

Дополнительная информация