Савченко Аліна, Гончарівська гімназія Чернігівського району (код смс: zz58487+29)

Рейтинг:   / 0
ПлохоОтлично 

« В нашей жизни все неповторимо,
Так ведется издавна, в веках,
Только лишь одно бесспорно, зримо:
Кто учил – живет в учениках»


«Учитель майбутнього моїми очима»

Чистий аркуш... Ручка... У  голові стільки думок! І все це викликано темою  мого твору "Учитель майбутнього моїми очима".  

Учитель майбутнього... На мій погляд, перед ним стоїть не проста місія, поєднати те, що вимагає майбутнє, і те, що складалося споконвіків. Адже ще Конфуцій говорив: «Хто осягає нове, леліючи старе, той може бути вчителем».

Які ж якості залишаються непорушними й вічними для вчителя?

Мені здається, доброта, душевність, любов до своєї справи й до дітей, знання дитячої психології, уміння учить і творить, безперервна самоосвіта й самопізнання. Ці самі якості мають зберегтися і в учителі майбутнього. Вони безсмертні.

Усі ці якості, на мою думку, властиві Ірині Миколаївні Кущенко, учителю української мови та літератури, моєму класному керівникові. Вона – прекрасний учитель, чарівна жінка, яка досконало знає свій предмет, і, що саме головне, усі свої знання передає нам. Кожного року її учні перемагають на олімпіадах з української мови. Я радію з того, що  мій класний керівник, не дивлячись на важкі умови, так багато робить для нового покоління. Скільки ж доброти, милосердя, порядності  потрібно мати, щоб у цьому житті, повному байдужості й зла, знаходити сили не лише давати дітям знання, але й учити їх існувати в цих умовах.

Сучасний учитель має бути гнучким, мобільним, тому що з кожним днем швидкість нашого життя збільшується, потік інформації зростає. Сучасні діти важкі й розбещені. Їх важко чимось зацікавити.  Саме тому вчитель повинен уміти добре орієнтуватися в житті. Я б сказала так: «Учитель майбутнього повинен йти не в ногу з часом, а бути на крок попереду». Адже він –  приклад, він учить  не лише своєму предмету, але й життю, життєвій позиції, всьому кращому. Він – це чарівник, друг, наставник, творець. Людина, у серці якої знайдеться місце для кожного. Учитель не повинен бути роботом, який не зможе навчити відчувати та співчувати. Педагог має бути, перш за все, людиною, особистістю.

Дополнительная информация