Учитель майбутнього моїми очима (Іллєнко Катерина, ЗОШ №20 м. Чернігова)

На мою думку, вчитель – це дуже складна й відповідальна професія, адже людина, яка обирає такий шлях повинна не тільки дати знання учневі, але й поділитися життєвим досвідом, підтримати, дати пораду та застерегти від необдуманих рішень.

По-перше, ця професія підійде не кожній людині, адже не всі зможуть навчати, оберігати й любити чужу дитину, як рідну. По-друге, вчитель повинен мати багато терпіння, щирості в своїх думках і діях щодо учня.

Сьогодні багато хто вважає, що в майбутньому техніка повністю замінить людей, але я з цією думкою не згодна. В усі часи найбільшим скарбом вважалось людське слово, співчуття, взаємодопомога, поради або просто підтримка. Ніяка машина не зможе цього змінити, адже людина має душу, моральні й духовні якості, серце, певні думки й почуття, яких ніколи не матиме навіть найдорожче обладнання.

На мою думку, вчитель майбутнього має бути таким же, що й сьогодні. Звичайно, можна внести певні зміни, але все це лише людські фактори, які в кожного індивідуальні. У моїй школі протягом дев'яти років працювала вчителька Добровольська Лідія Казимирівна, на жаль, нещодавно вона пішла з життя, але назавжди залишилася в наших серцях і запам'яталася чудовою людиною, прекрасним педагогом і тонким психологом. Ця жінка була дуже щира, чуйна та ніжна, а її поява завжди супроводжувалась чарівною посмішкою. Вміла вдало пожартувати, підбадьорити перед контрольною та зрозуміло пояснити важку тему. У кожній дитині бачила насамперед людину, а вже потім учня. Здавалося, що Лідія Казимирівна дарувала оточуючим світлу енергію, доброту і тепло. Якби було більше таких вчителів, то, можливо б, поменшало негідників, злочинців та байдужих.

Отже, справжньому вчителю не потрібні ніякі рамки та стандарти, не можна створити його за планом, на замовлення, або передбачити в майбутньому, адже всі дії, думки й старання цієї людини линуть з душі та є Божим даром.

У вас недостаточно прав для добавления комментариев.
Возможно, вам необходимо зарегистрироваться на сайте.

Дополнительная информация