Акт Злуки українських земель

Рейтинг:   / 2
ПлохоОтлично 

«Україно, Україно! Серце моє, ненько! Як згадаю твою долю, заплаче серденько!»
Т.Г. Шевченко

І справді, якщо вже говорити про становлення і розвиток української суспільності та державності, гріх не відзначити, що в будь-яку епоху історії на землях сучасної України жив і живе Народ, який попри всі негаразди й тяготи, крізь віки в душі своїй ніс іскру боротьби за незалежність. В наших серцях палає незламна віра в щасливе майбутнє. Ми – могутній народ. І те, як завтра про нас скаже історія, залежить від кожного сьогодні. Тобто, я веду до того, що виділяти якусь одну подію, хоч і в заданий період, неможна. Бо навіть незначний, маленький, призабутий факт чи навіть сказане слово, могли стати каталізатором розвитку суспільства, в тому числі державності. Але за умовами конкурсу я маю вибрати тільки одну.
Довго перебираючи події минулих 200 років, я ніяк не міг виділити хоча б десяток найзначущих. В основі всіх – боротьба.  Замислився… Перед моїми очима постав образ, на якому я чітко розгледів повноводну широку річку, котра ніяк не могла спокійно текти до свого гирла через величезні валуни каміння, що змушували річку пробиватися маленьким струмочком. Це все мені нагадало споконвічні намагання українського народу жити у власній державі. Де річка і була народом, який ніяк не міг знешкодити оці валуни, що заважали досягти головної мети – власної держави.

Я побачив, що і тоді,  і зараз народ єдиний в пориві за свободи і незалежність. Що народ – мегатонною любов’ю кохає власну землю і ніколи не зрадить її.

“Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами.” І.Багряний

Виходячи з основної, століттями підкованої  мети українців – власна незалежна держава, я виділив вже дві події, які безкомпромісно своїм змістом і наслідками спричинили позитивну динаміку формування українського суспільства і державності. Одну з яких я визначив головною, бо саме її результатом стало об’єднання не тільки територій українських земель, але й народу, суспільства.

Отже, мій пошук визначних процесів, які сталися впродовж останніх 200 років в історії українського суспільства, закінчився вибором події, що відбулася 22 січня 1919 р. в Києві на Софіївському майдані, де було проголошено універсал про об'єднання УНР і ЗУНР у соборну Україну.

Чому? Бо саме Акт Злуки  глибоко спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації. Об'єднання УНР і ЗУНР показало світовій громадськості, що в центрі Європи зароджується нова національна, незалежна, суверенна, демократична держава.

Це була велика перемога українського суспільства. Ця подія назавжди залишила глибинний слід в історичній пам'яті українського народу.

Акт Злуки остаточно заклав фундамент для  формування сучасної української держави.

«Встане славна мати-Україна,
Щаслива і вільна,
Від Кубані аж до Сяна-річки
Одна нероздільна.
Щезнуть межі, що помежували,
Чужі між собою,
Згорне мати до себе всі діти
Теплою рукою.
Єднаймося, братаймося
В товариство чесне,
Най братерством, щирими трудами
Вкраїна вокресне!»
                                                           Іван Франко

Дополнительная информация