Проголошення Незалежності України

Рейтинг:   / 23
ПлохоОтлично 

    Я вважаю,що найбільш визначна подія,яка позитивно вплинула на формування українського суспільства та державності – це  Проголошення Незалежності України 1991.

    24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла — Акт Проголошення Незалежності України.
У ньому зазначалося:

     Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом OOH та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про Державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України. Територія України є неподільною і недоторканою. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України.

Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення. На геополітичній карті світу постала нова самостійна держава — Україна.

       На мою думку, саме з цього моменту, український народ почав розвиватися як в соціальному плані так і в освітньому. Українці почали вільно висловлювати свої думки та ідеї для подальшого розвитку незалежної держави.

    Я переконана, що для більшості українців день Незалежності – загальнонародне свято, яке дає можливість нам відчувати себе єдиною нацією. Для мене - це особисте свято, рівнозначне за відчуттями і сприйняттям  власному дню народження.  Коли Україна здобула незалежність, моїй мамі було лише 12 років – вік формування характеру, особистості. Виховати з мене людину, відповідальну за свої вчинки, що вміє нести відповідальність за людей, не боятися труднощів і досягати поставлених цілей,  змогла моя мати - Ольга Вікторівна. Саме вона сформувала мій характер, зміцнила віру в людей, у свою країну, прищепила життєві принципи, які неодноразово допомагали мені в різних життєвих ситуаціях.

   Незалежність лада нам дуже багато. Передусім можливість займатись улюбленою справою,  а не бути  у планово-розподільчій системі Союзу.  Коли потрібно було йти працювати туди, куди тебе направляли. Проте є й зворотній бік медалі: щодня доводиться дуже багато енергійно працювати , щоб заробляти достатньо грошей для себе і своєї родини. Дуже добре,коли справа, якою займаєшся, приносить не лише прибуток, а й задоволення. Вважаю, що ми отримали право вибору, і це головне!

    За незалежності багато людей стали: бізнесменами, громадськими лідерами, підприємцями.  Більшість з цих людей зробили свою кар’єру самостійно – без протекції і кумівства, тож і почуваються вільними людьми у вільний країні. Але за часів правління Радянським урядом, люди цього не могли собі цього  дозволити.

     Незалежність дозволила письменникам  й митцям – свободу слова. Хоча, її не певною мірою відчувають журналісти, більшість із яких мусить працювати в ЗМІ того чи іншого олігарха і обслуговувати його інтереси. Але українські  письменники, на щастя, її нині мають!!!

     Суверенітет – це скарб, якого наш народ прагнув не одне століття. А моєму поколінню він дістався як подарунок долі. Ми вивчаємо українську мову. Читаємо твори, які десятиліттями забороняли. Пишаємося здобутками українських митців. Я усвідомлюю,що два десятиліття тому мій світогляд був би іншим.   

    Моє дитинство та шкільні роки минули в Україні – незалежній соборній демократичній державі. Я щаслива людина, бо живу в незалежній Україні! Проголошення державної незалежності дало змогу зняти табу на трагічні сторінки українсько-польських відносин і розповісти сучасникам правду про переселенські акції воєнних і повоєнних років.  

     Із набуттям Україною незалежності для радянських людей відчинилися двері у світ. Люди зрозуміли, що він значно більший,ніж здавалось раніше, адже ми отримали можливість виїжджати за кордон. І, звісно, Інтернет, який став головним зв’язківцем між молодою, але консервативною і вихованою на радянських ідеалах Україною і світом, чиє ставлення до ноу-хау вже набуло буденного характеру. Ще один плюс Незалежності України – широкий асортимент товарів, який з’явився у продажу, щоправда, їх ціна зависока, а це вже мінус.

Дополнительная информация