Відміна кріпацтва

Рейтинг:   / 1
ПлохоОтлично 

Мабуть, нема більше таких людей у світі, які б настільки сильно любили  свій народ.  Саме Тарас Шевченко зміг майстерно передати свою любов до народу України, яку зміг відчути весь світ ,кожен ,хто читав його вірші, бачив його картини. Майже в кожній країні є пам’ятник цьому великому митцю. Саме його вважають одним із символів України.

На жаль, доля з народження не нагородила поета свободою, але він завжди за неї боровся. Народився майбутній поет в сім’ї кріпаків. Рано став сиротою, тому теж мав працювати на панів. Малюнки Шевченка в ті часи приносили йому чимало проблем, його карали, але він все одно малював. Згодом пан забрав молодого художника в Петербург, де віддав його в науку до митця Василя Ширяєва. У цей період була створена велика кількість полотен, деякі з яких збережені до цього часу. Шевченко знайомиться з відомими митцями, стає відомим у їхньому колі. І навесні 1838-го року Карл Брюллов і Василь Жуковський виконують, мабуть, найбільшу мрію Тараса. Він отримав свободу. Його викупили з кріпацтва.

Після викупу поет починає працювати доволі продуктивно. Він вдосконалює свої вміння в малюванні й одночасно вивчає літературу. У 1840 році  виходить його перша і найбільш відома збірка «Кобзар». Подорож Україною дуже сильно вразила поета. Він бачив всю жорстокість політики Російської імперії і гостро її критикував. Заборона української мови, жорстоке ставлення до рідної землі і народу спонукало людей на боротьбу за свободу. Усе частіше з-під пера Шевченка з’являлися вірші з прославленням цієї самої «свободи».

У Києві Шевченко вступає до Кирило – Мефодіївського  братства, але після серії доносів саме за це його було заарештовано, та це не зламало його. Він пише патріотичні вірші, просякнуті любов’ю до власного народу.  Шевченко мріяв про вільну Україну… Він бачив сім’ї, які майже цілодобово працювали на панів, але їсти було нічого. Україна стояла на колінах, її намагалися добити, зламати, але мало хто зміг розраховувати на незламність цього козацького,вольного народу.

Мрією Шевченка була вільна Україна, у 1861 році було відмінено кріпацтво, а більш ніж через 100 років Україна виборола незалежність. Можливо, що мрія митця виконана, але цього він вже не побачить. Натомість, закликає: "Борітеся - поборете, Вам Бог помагає!" Борітеся за свою свободу!

Дополнительная информация