Відміна кріпосного права

Рейтинг:   / 2
ПлохоОтлично 

Тарас Шевченко - це невід’ємна частина нашої української держави. , велика постать в історії. На його честь збудовано безліч пам’ятників в різних частинах світу. Напевно , якщо спитати в когось,що перше спадає на думку, говорячи «Україна»,то це неодмінно - Тарас Шевченко. Він борець за свободу своєї Батьківщини. Усі його твори націлені на єдність та любов  до  ближнього . Говорячи про Тараса Шевченка, важко не згадати його потяг до незалежності. Боротьба  з кріпацтвом - це мета всього його життя. Він 24 роки був кріпаком. В 1840 році вийшов його перший «Кобзар» , який містив 8 творів.

В 1845 році існувало Кирило-Мефодіївське братство.  В основу документів лягли ідеї українського національного відродження. Тарас  Шевченко не міг оминути  нагоди, поборотися за права українців. Хоч він і не був офіційним членом цього  товариства,але був на всіх засіданнях,та активно брав участь у діяльності братства. Але, на жаль , у 1847 році братство припинило своє існування, всі члени булі заарештовані. Кирило-Мефодіївське братство не встигло здійснити своїх намірів, як  його розгромили. 

Ідеї братерства  глибоко проникли в свідомість тогочасної інтелігенції,вона підхопила думку братства і почала її продовжувати. Велика заслуга в розповсюдженні ідей братства належить творам Т. Г. Шевченка,одним з яких є  «Думи». Тема невдоволеності політичним становищем також розкривається в творах «Сон», «Кавказ», «І мертвим, і живим...», «Заповіт». Це можна побачити в таких рядках:

Схаменіться! будьте люди,
Бо лихо вам буде.
Розкуються незабаром
Заковані люде.

Боротьба  з кріпацтвом - це мета всього його життя, яка здійснилась 19 лютого 1961 року. На жаль,поет помер 10 березня, але він все-таки  дочекався того величного дня. Він помер вже не кріпаком, а вільною людиною. Отже, я хочу сказати, що ми повинні пишатись такою людиною,як Тарас  Григорович  Шевченко. Він є втіленням боротьби за свою Вітчизну, любові до неї. Тож цінуймо і любімо нашого славного героя.

Дополнительная информация